adres

Gaziantep'in her noktasından ulaşabilirsiniz.

telefon

05313834427 (7/24)

Gaziantep'e nasıl gidilir?

Gaziantep'e nasıl gidilir?

Gaziantep'e nasıl gidilir?

Gaziantep'e nasıl gidilir?

Gaziantep kara, hava ve demir yolu ulaşımında güneyden ve Akdeniz'den doğuya ve kuzeye giden yolların kavşağında ve GAP'ın da girişinde bulunmaktadır. Karayolu ulaşımı yönünden bir düğüm noktası olan Gaziantep İpek Yolu'nun da önemli merkezlerindendir.

Karayolu: Türkiye’nin bütün illerinden regüler otobüs seferleri yapılmaktadır. Karayolu bağlantısı ile Osmaniye üzerinden Adana ve Mersin’e, Birecik köprüsü üzerinden Şanlıurfa ve Diyarbakır’a, Narlı üzerinden Kahramanmaraş ve Malatya’ya, Fevzipaşa ve İslahiye üzerinden Hatay’a, Kilis üzerinden Halep (Suriye)’e, Kilis’ten ayrılan bir yolla Hassa üzerinden yine Hatay’a, Araban ve Pazarcık üzerinden Adıyaman’a gidilebilinir.

Gaziantep Şehirlerarası Otobüs Terminali
Tel: (+90-342) 328 92 46 (Santral) 

Demiryolu: Haftada üç gün Salı, Perşembe ve Pazar günleri Toros Expresi İstanbul-Gaziantep seferi yapmaktadır. Ayrıca İstanbul’dan gelip Suriye’ye giden Halep-Şam Expresi de ilin İslahiye ilçesi sınır kapısından Suriye topraklarına girmektedir. Ayrıca Narlı İstasyonu da Karkamış İstasyonu’ndan Halep-Bağdat demiryoluna bağlanır.

Gaziantep Tren Garı 
Tel: (+90-342) 323 29 43 - 323 27 47 - 323 27 48 

Havayolu: İstanbul, Ankara ve İzmir’den Türk Hava Yollarının her gün direk ve bağlantılı Uçak seferleri bulunmaktadır. Ayrıca Onurair, Pegasus, Sunexpress gibi özel Havayolu şirketlerinin de Gaziantep’e uçak seferleri bulunmaktadır.

Gaziantep Uluslar arası Oğuzeli Havaalanı kent merkezine 20 km. mesafede yer almaktadır. Havalimanına kent merkezinden Türk Hava Yolları ve Özel Havayolu Şirketlerinin önünden kalkan servis araçları ve taksiler ile ulaşmak mümkündür. 

Gaziantep-Oğuzeli Havaalanından hac mevsiminde Suudi Arabistan’ın Cidde şehrine uçak seferleri düzenlenmektedir.

Havalimanı Tel: (+90-342) 582 11 11 - 582 11 12